Profesjonalne ampułki kosmetyczne na cellulit mogą zawierać szereg różnych składników o zróżnicowanym działaniu. Jednym z najczęściej stosowanych jest krzemionka organiczna. Na jakie problemy skórne jest zalecana i jak działa? Sprawdźcie!

Krzemionka organiczna jest jednym ze składników, które najczęściej mają w składzie profesjonalne ampułki kosmetyczne. Substancja ta wchodzi w skład elastyny, kolagenu, proteoglikanów i glikoprotein strukturalnych, a więc składników odpowiedzialnych za wygląd naszej skóry. Na jakiej zasadzie działa i jakich efektów możemy się spodziewać po jej zastosowaniu podczas zabiegu w gabinecie kosmetycznym?

Ampułki kosmetyczne z krzemionką organiczną – działanie

Krzemionka organiczna intensyfikuje produkcję kolagenu i elastyny, dwóch składników, które odpowiedzialne są za dobrą kondycję skóry – dodają jej elastyczności i jędrności, przeciwdziałają jej wiotczeniu. Składnik ten chroni także skórę przed zgubnym wpływem wolnych rodników, a także reguluje przemiany i podziały komórkowe. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że bardzo dobrze tolerowany jest przez skórę, nie jest toksyczny i nie uczula. Zalecany jest przy terapii cellulitu, rozstępów i blizn, a także w zabiegach mających na celu spowolnienie procesów starzenia. Skóra po jego zastosowaniu staje się gładka i jędrna.

W dobrym towarzystwie

Profesjonalne ampułki kosmetyczne z krzemionką organiczną stosowane między innymi w zabiegach mezoterapii zawierają także bardzo często substancje dodatkowe. Najczęściej są to wyciąg z karczocha zwyczajnego oraz wyciąg z nostrzyka żółtego w połączeniu z rutyną. Wyciąg z karczocha zwyczajnego wspomaga proces drenażu limfatycznego, zwalczając w konsekwencji tkankę tłuszczową. Wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyna zapobiegają powstawaniu obrzęków na skórze. Kumaryna zawarta z nostrzyku żółtym chroni przed wolnymi rodnikami, natomiast rutyna łagodzi stany zapalne oraz stymuluje syntezę kolagenu w ścianie naczyniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *