Plasma pen to nowoczesne urządzenie używane w gabinetach kosmetycznych, które pozwala pacjentom uporać się z wieloma problemami związanymi ze starzeniem się skóry.

W miarę upływu czasu, wraz ze starzeniem się organizmu, rozpoczynają się procesy, które powodują, że skóra wiotczeje i opada. Urządzenie plasma pen skutecznie pomaga w pozbywaniu się zbędnej tkanki, deformującej nie tylko rysy twarzy, ale także kształt całej sylwetki.

Plasma pen – jak to działa?

Jakie zmiany zachodzą w skórze pod wpływem działania plasma pen podczas zabiegu? Wiązka plazmy wytwarzana przez urządzenie współdziałając z łukiem elektrycznym wytwarzającym wysoką temperaturę na poddawanej zabiegowi powierzchni ciała powoduje redukcję skóry, a w efekcie zwiększenie jej napięcia i wygładzenie.

Przed zabiegiem

Niechirurgiczny lifting skóry powiek za pomocą plasma pen trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zabieg poprzedzony nałożeniem preparatu znieczulającego jest bezbolesny.

Po zabiegu

Rekonwalescencja i wyłączenie z aktywności dnia codziennego po zabiegu z użyciem plasma pen trwa bardzo krótko. Nie występują krwawienia ani długotrwałe obrzęki, nie ma konieczności użycia szwów, jak w przypadku zabiegów chirurgicznych. Nie trzeba borykać się z długotrwałym gojeniem. Ślady po zabiegu można z łatwością ukryć pod makijażem. Obrzęk tkanek jest przejściowy i utrzymuje się krótko. Ostateczne efekty zabiegu widoczne są po ok. 4 tygodniach. Utrzymują się przez minimum 3 lata. Po upływie tego czasu zabieg można powtórzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *