Dermawand – co to za urządzenie? Umówiłaś się zabieg z jego użyciem i zastanawiasz się, na jakiej zasadzie działa? Przeczytaj poniższy tekst, a wszystko stanie się jasne.

Dermawand to urządzenie, które pomoże nam uporać się z efektami starzenia, które pojawiają się na twarzy. Po jego zastosowaniu cera będzie gładka i promienna. Dermawand pomoże walczyć nam także z problemem wypadających włosów. Jak działa to urządzenie?

Dermawand – zasada działania

Dermawand stosowany jest w ostatniej fazie zabiegów oczyszczania i regeneracji skóry twarzy. Świetnie sprawdza się w przypadku cery zanieczyszczonej, ze zmianami skórnymi lub trądzikiem. Urządzenie pobudza skórę do aktywności w oparciu o metodę zwaną darsonwalizacją. Polega ona na wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości. tzw. prądu diatermicznego, którego działanie polega na przegrzewaniu głęboko położonych tkanek.

Ozon – motywacja dla skóry

Przez specjalną wydłużoną końcówkę (zwaną pelotą) dermawand do skóry dodatkowo dostarcza ozon. Do jego powstania dochodzi w momencie zetknięcia ze skórą, gdy pojawiają się wyładowania elektryczne. Związek ten pobudza do aktywności wierzchnią warstwę skóry. Krew i limfa zaczynają szybciej krążyć, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i w lepszej kondycji. Cera jest lepiej ukrwiona i pobudzona do regeneracji. Ozon ma właściwości antybakteryjne i dezynfekcyjne.

Nie tylko twarz

Dermawand jest urządzeniem doskonale nadającym się do pielęgnacji cery dojrzałej. Poprawia jej jędrność, dodaje elastyczności i wygładza zmarszczki. Ozonoterapia jest stosowana też na skórę głowy i całego ciała (takich jak między innymi dekolt, plecy). Do zabiegów na poszczególne partie ciała stosowane są różnego rodzaju końcówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *