Dermaroller to urządzenie za pomocą którego pozbędziemy się wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry. Dermaroller pomaga uporać się z takimi problemami jak blizny, rozstępy, cellulitis czy zmarszczki.

Dermaroller to sprzymierzeniec wszystkich kobiet w walce z efektami starzenia się oraz z cellulitem. Urządzenie to pomaga między innymi pozbyć się zmarszczek, wygładza i ujędrnia skórę. Pomaga też pozbyć się „pomarańczowej skórki”. Ale nie tylko. Uporamy się dzięki niemu również z przebarwieniami czy bliznami potrądzikowymi. Jak jest zbudowane i na czym polega jego działanie?

Dermaroller – budowa i zastosowanie

Dermaroller ma także jeszcze jedną ważną zaletę. Można skorzystać z zabiegu wykonywanego za jego pomocą w salonie kosmetycznym, ale można także zdecydować się na zakup domowego dermarollera i używać go w swoim własnym domowym „salonie piękności”. Dermaroller ma bardzo prostą budowę. Składa się z rączki i przymocowanej do niej rolki. Na rolce, którą można wprowadzić w ruch obrotowy znajdują się równomiernie rozmieszczone igły, stanowiące najważniejszy element całego urządzenia. Dlaczego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw wyjaśnić, na czym polega mezoterapia mikroigłowa.

Dermaroller – jak to działa i jak wpływa na skórę

Dermaroller to urządzenie wykorzystywane w zabiegach mezoterapii mikroigłowej. Polega ona na nakłuwaniu skóry za pomocą setek drobnych igiełek, w skutek czego tworzą się mikroskopijne uszkodzenia w formie kanalików. Organizm przystępując do regeneracji skóry intensyfikuje wytwarzanie kolagenu i elastyny, co w konsekwencji skutkuje znaczną poprawą wyglądu skóry – staje się ona gładsza i bardziej jędrna. Mikroskopijne kanaliki powstałe na skutek nakłuć, pozwalają na wprowadzane na znaczną głębokość pod skórę substancji odżywczych i leczniczych zawartych w kosmetykach. Warto dodać, że dermaroller można zastosować zarówno w zabiegach na twarz, jak i na inne części ciała. Dermaroller okazuje się niezastąpiony zarówno w usuwaniu drobnych zmarszczek, jak i w pozbywaniu się cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *