Mezoterapia mikroigłowa przy użyciu dermapen to zabieg, który również bez użycia kosmetyków i odpowiednich preparatów wywoła poprawę kondycji skóry – jej uelastycznienie, ujędrnienie, odmłodzenie i wygładzenie. Nie od rzeczy jest jednak wzmocnienie efektu za pomocą odpowiednich składników czynnych wprowadzonych w głąb skóry przez powstałe mikroskopijne kanaliki.

Rozważasz zabieg mezoterapii mikroigłowej przy użyciu dermapen? Kosmetyki, które będą mu towarzyszyły mogą znacznie wzmocnić jego efekt. Zapoznaj się z naszym zestawieniem i sprawdź, które z substancji czynnych używanych w kosmetykach do mezoterapii mikroigłowej mogą okazać się dla ciebie najbardziej odpowiednie.

Kwas hialuronowy, a co poza tym?

Pod wpływem serii mikronakłuć skóra mobilizuje się do działania i intensyfikuje produkcję kolagenu oraz elastyny. Jednak efekt odmłodzenia skóry wzmacniany jest za pomocą kosmetyków towarzyszących zabiegowi. Zazwyczaj zawierają one kwas hialuronowy, a także retinol, kwas askorbinowy, witaminy z grupy B, aminokwasy, koenzymy, kwasy nukleinowe i minerały.

Komórki macierzyste

Preparaty do dermapen zawierają też ekstrakty z komórkami macierzystymi o właściwościach regeneracyjnych. Wzbogacone są o czynniki wzrostu stymulują one produkcję kolagenu, elastyny i macierzy pozakomórkowej – stąd też wysoka skuteczność zabiegów mezoterapii osoczem odwirowanym z krwi własnej pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *