Miałaś zabieg z urządzeniem dermapen? Kosmetyki po zabiegu trzeba z początku stosować z dużą ostrożnością, aby nie zaburzać procesu regeneracji skóry. Po zabiegu z użyciem dermapen skóra przez pewien czas musi się regenerować. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą wspomóc ten proces. Źle wybrane preparaty mogą go zaburzyć i niekorzystnie wpłynąć na końcowe efekty terapii. Dlatego koniecznie należy zwrócić szczególną uwagę na to, czym pielęgnujemy naszą skórę po zabiegu przy użyciu dermapen. Kosmetyki, jakich użyjesz mają bardzo duże znaczenie.

Co to jest dermapen i jak działa?

Dermapen to urządzenie służące do zabiegów tzw. mezoterapii mikroigłowej. Polega ona na wykonaniu tysięcy drobnych nakłuć za pomocą mikroskonpijnych igiełek, dzięki czemu w skórze pobudzone zostają mechanizmy regenerujące. Zasklepiając mikruszkodzenia skóra produkuje więcej kolagenu i elastyny.

Jak poprawiać efekty zabiegu urządzeniem dermapen? Kosmetyki będą w tym wypadku naszymi największymi sprzymierzeńcami. Aby uzyskać pełen efekt zabiegu trzeba zdecydować się na kilka sesji. Już po pierwszych skóra staje się bardziej elastyczna i bardziej napięta. Efektem kolejnych wizyt w salonie kosmetycznym jest m.in. wygładzenie niewielkich zmarszczek – wystarczą 2-4 zabiegi w odstępach 4-6 tygodni.

Dermapen — kosmetyki po zabiegu to klucz do sukcesu

Skórę po terapii igłami powinnyśmy przede wszystkim odpowiednio nawilżać. Koniecznie trzeba ją też chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym. Zabieg, którego kwintesencją jest nakłuwanie skóry, powoduje jej opuchnięcie i zaczerwienie. Niekiedy mogą pojawić się na niej siniaki, co jednak zdarza się stosunkowo rzadko w przypadku terapii przy użyciu dermapen. Kosmetyki, których będziemy używać po zabiegu powinny przede wszystkim zapewnić odpowiednie nawilżenie skóry, a także pomóc zmniejszyć opuchliznę. Powinny mieć też właściwości łagodzące, bo skóra po zabiegu jest lekko podrażniona. Jeśli wystąpią siniaki można użyć preparatów z heparyną. Koniecznie pamiętajmy też o tym, że skórę należy chronić przez promieniowaniem ultrafioletowym, najlepiej używając kremów z wysokim filtrem SPF50+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *