Martwią cię blizny potrądzikowe, przebarwienia skóry, drobne zmarszczki? Chcesz się ich pozbyć? Dobrym rozwiązaniem może okazać się zabieg z wykorzystaniem urządzenia dermapen. Jak ono wygląda? Na czym polega zabieg?

Dermapen to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w mezoterapii mikroigłowej. Składa się z uchwytu i zamocowanej na nim głowicy z igłami. Z wyglądu przypomina długopis – stąd zresztą wzięła się jego nazwa. Za pomocą igieł wykonywana jest seria nakłuć, które pobudzają ją do wzmożenia działań naprawczych – produkcji kolagenu i elastyny, substancji odpowiedzialnych za odpowiednie napięcie, jędrność i dobrą kondycję skóry.

Dermapen – jak to działa?

Dermapen które umożliwia wykonywanie zabiegów o dużej precyzji, również w okolicach oczu i ust. Wizyta w gabinecie kosmetycznym rozpoczyna się od wywiadu, efektem którego jest ustalenie długości igieł, częstotliwości i ilości zabiegów, a także rodzaju zastosowanych preparatów. Zabieg z użyciem dermapen jest związany z nakłuwaniem skóry może być poprzedzony nałożeniem preparatu znieczulającego. Nakłuwaniu może towarzyszyć poczucie dyskomfortu, pieczenie.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po wizycie w gabinecie kosmetycznym jeszcze przez pewien czas miejsca wykonania zabiegu będą zaczerwienione, nieco obrzmiałe, skóra napięta. Po 2-4 dniach rozpocznie się proces złuszczania naskórka. Efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra będzie w lepszej kondycji, jędrna, gładka, rozpoczną się bowiem procesy regeneracji, w trakcie których produkowane są kolastyna i elastan. Po zabiegu należy stosować kosmetyki polecane w gabinecie kosmetycznym – każdy z nas ma inny rodzaj skóry i boryka się z innymi problemami. Kosmetyki i sposób pielęgnacji należy dostosować do indywidualnych wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *